Popularne posty

Dziadek

To była zwykła, chrześcijańska rodzina. Mama, tata i syn. Pewnego dnia zmarła babcia, matka ojca. Zatem aby dziadek nie mieszkał sam, wzięli go do siebie do domu.

Z czasem jednak, gdy dziadek zaczął już mocno posuwać się w latach, jego ręce zaczęły się trząść. Gdy siedział przy stole często rozlewał zupę, a czasem zdarzyło mu się coś potłuc. Dlatego tata zorganizował dla niego starą, drewnianą łyżkę i metalową miskę.

Później znów minęło trochę czasu. Dziadek wymagał coraz większej opieki, jak małe dziecko. Nieraz pachniało od niego niezbyt przyjemnie, dlatego rodzina postanowiła dać mu miejsce do jedzenia w innym pokoju, w kącie, aby goście odwiedzający ten dom nie byli narażeni na dyskomfort.

Po jakimś czasie okazało się, że dziadek zaczął popuszczać. Był coraz starszy i wymagał całodobowej opieki. Młode małżeństwo miało go już serdecznie dość, dlatego postanowili pozbyć się dziadka. Był grudzień, gdy ojciec z synem wsadzili dziadka do samochodu i wywieźli do jego starego domu, aby tam zakończył żywot.

Po powrocie do domu chłopiec wziął starą łyżkę i miskę dziadka i schował pod swoim łóżkiem. Ojciec spojrzał na niego zdziwiony:
- Synu, co Ty wyprawiasz? Wyrzuć to, teraz do niczego nam się to nie przyda!
- Wręcz przeciwnie, przecież kiedy Ty się zestarzejesz, ja zrobię Tobie tak samo jak zrobiłeś dziadkowi. Wtedy nie będę musiał szukać nowej miski, tylko wezmę tą.

Co chcecie aby wam czyniono, wy czyńcie innym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj wpisz komentarz :)

Popularne posty