Popularne posty

Dół

Pewien człowiek wpadł do dołu i w żaden sposób nie mógł się stamtąd wydostać o własnych siłach. Przechodził tamtędy pewien podróżnik, który powiedział:
- Powinieneś medytować i oczyścić swój umysł. A kiedy osiągniesz nirwanę, wówczas wszelkie cierpienie ustanie.
Mężczyzna uczynił tak, jak mu powiedziano, ale nadal pozostawał w dole. Pojawił się inny człowiek, który wyjaśnił:
- Dół tak naprawdę nie istnieje. Tak samo, jak nie istnieje mężczyzna, który do niego wpadł. To wszystko jest tylko iluzją.
Jednak człowiek, który nie istniał, nadal pozostawał w dole, którego nie było. Wówczas pojawił się inny człowiek, który mu poradził:
- Czyń dobre uczynki, aby zmienić swoją Karmę. I choć pewnie będziesz musiał umrzeć w tym dole, w następnym wcieleniu masz szansę przemienić się w coś wspaniałego.
Później przyszedł kolejny człowiek, który spojrzał na uwięzionego mężczyznę z góry i pouczył go:
- Powinieneś modlić się 5 razy dziennie, będąc skierowanym na wschód. Przestrzegaj również 5 zasad wiary. Jeśli będziesz wierny, być może bóstwo Cię uwolni.
Mężczyzna modlił się najlepiej jak potrafił. Jednak z czasem tracił siły i nadal pozostawał w dole. W końcu pojawił się kolejny człowiek. Było w nim coś innego, niż w pozostałych. Zawołał do mężczyzna znajdującego się w dole i zapytał, czy chce być wolny.
- Tak
Potem sam zszedł do niego, wziął mężczyznę na plecy i wyciągnął na zewnątrz do światła. Człowiek, który wpadł do dołu i nie mógł się sam wydostać, został uratowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Tutaj wpisz komentarz :)

Popularne posty